Zbąszyń

14-18.08.2024

BEGINNER CAMP

Pokochaj beach volley od pierwszego wejrzenia. Camp dedykowany osobom rozpoczynającym przygodę z plażówką oraz osobom już doświadczonym chcącym zmienić swoje nawyki.
Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 1 - Proskos

Plażowiczu! Plażowiczko!

Skorzystaj z PROMOCJI na wybrane obozy i oszczędź kilkaset złotych!

psst…sprawdź nasze dodatkowe zniżki grupowe!

Zobacz promocyjne ceny
Lokalizacja

Zbąszyń, Polska

Pobyt

5 dni (5 dni treningów na plaży)

Poziom sportowy

Dorośli / Poziom początkujący (sprawdź jak dzielimy poziomy!)

Pakiety

4 zróżnicowane pakiety z dodatkowymi opcjami (Zobacz pakiety)

Cena

PROMOCJA! Już od 1449 zł za osobę!

Zapisy

Otwarte

PROMOCJA! Pakiet Balance już od

1599 zł

1449 ZŁ

Sprawdzony model, który wykorzystywaliśmy na większości dotychczasowych campów. Połączenie siatkówki i wypoczynku, miło spędzony czas, z którego wyniesiesz masę nowych umiejętności plażowych.

Zobacz pakiety wyjazdowe

Obniż koszt obozu o kolejne 300 zł!

Sprawdź nasze zniżki grupowe.

Zaszczepimy w Tobie pasję do plażówki!

W życiu nie dotykałeś/aś piłki do siatkówki, a może zdarzyło Ci się grać na hali lub piasku, ale było to dawno temu? Może też grywasz trochę, ale średnio się to klei i chciałbyś zacząć robić to w sposób prawidłowy? A może podejmowałeś/aś pierwsze kroki treningowe i chciałbyś/chciałabyś podkręcić tempo swojego plażowego rozwoju?

Niezależnie od tego co Cię motywuje – znajomi, samorozwój, Twój partner czy może po prostu chęć większej ilości ruchu w dobie pracy z domu – ten obóz będzie idealnym startem ułatwiającym czerpanie olbrzymiej radości gry w siatkówkę plażową.


Czwarty obóz Proskosu dla początkujących i nie tylko!

Siatkówka plażowa to wspaniały sport, lecz na początku może sprawiać sporo problemów. Krótko mówiąc, więcej chodzenia za piłką niż grania – ale mamy na to sposób!

Ten wyjazd pozwoli na przerobienie wszystkich elementów siatkarskiego rzemiosła potrzebnych na początku kariery plażowicza. Zdecydowanie podniesie jakość Twojej gry i da z niej jeszcze więcej radości.

Dodatkowo polecamy ten wyjazd osobom z większym bagażem doświadczeń, chcącym zmienić złe nawyki towarzyszące ich grze od wielu lat.

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 3 - Proskos

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

Informacje

Treningi

Oferujemy sesje treningowe w każdy dzień obozu oraz dodatkowe, zorganizowane gierki. W formularzu przed obozowym (otrzymasz go po dokonaniu rejestracji) możesz wybrać preferencje, który z elementów chciałbyś/chciałabyś potrenować najbardziej. Weźmiemy to pod uwagę przy rozpisywaniu zajęć.

Treningi odbywają się w małych grupach liczących od 4 do maksymalnie 8 osób. Zazwyczaj liczba osób na jednego trenera na boisku nie przekracza jednak 6. Trener lub trenerka prowadząca zajęcia ma cel podchodzić do osób trenujących w sposób maksymalnie indywidualny.

Jednym z core values naszego szkolenia jest maksymalnie indywidualne podejście na treningu do każdego uczestnika, dzięki czemu będziesz miał/a okazję czerpać wiedzę bezpośrednio od każdego z naszych trenerów!

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 5 - Proskos

Każda sesja poprzedzona jest krótkim wykładem teoretycznym. Plan przygotowywany jest przez grono specjalistów i dyskutowany w grupie najlepszych trenerów w kraju! Żadne ćwiczenie nie jest przypadkowe, poznasz cel i słuszność każdego z nich.

Z naszej strony otrzymujesz pełną transparentność – nie mamy przed Tobą plażowych tajemnic. Zachęcamy do dyskusji i zadawania pytań – najlepiej robić to po zajęciach lub w czasie wolnym, gdyż trenując na piasku warto ten czas wykorzystać na pracę!

Nasza wiedza pochodzi z wieloletniego doświadczenia trenerskiego i zawodniczego. Wspólnie przemierzyliśmy pół świata i pracowaliśmy z drużynami na każdym poziomie – od początkujących, po zawodników kadr narodowych.

Zapewnimy Ci

 • Małe grupy treningowe
 • Zajęcia minimum 120 minut na piasku
 • Podział grup według zaawansowania
 • Niezbędny sprzęt
 • Wykłady i teorię przed każdym treningiem
 • Pracę z całym sztabem trenerskim
 • Analizę potreningową
 • Indywidualizację zajęć
 • Transparentność

Trenerzy

Profesjonalizm, pracowitość, kultura osobista, wyrozumiałość, zaangażowanie oraz…dobre poczucie humoru! Te wartości cechują naszych trenerów. Większość z nich ma na koncie medale Grand Prix Polski, Eliminacji Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zdarzają się też tacy, którzy mają medale Pucharu Świata!

Każdy z naszych trenerów wkłada mnóstwo serca w to, aby przekazać Ci wiedzę i abyś stał/a się lepszym siatkarzem lub siatkarką, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 7 - Proskos

Harmonogram

Dokładny harmonogram campu zostanie zaprezentowany po zamknięciu zapisów, jednak możemy Ci dać obraz tego, jak to mniej więcej będzie wyglądało.

W każdy dzień obozowy odbędzie przynajmniej jedna sesja treningowa około godziny 9:00 (w zależności od pakietu) poprzedzona 30-minutowym wykładem teoretyczno-praktycznym.

Następnie każda i każdy z Was będzie miał przerwę na lunch przed popołudniowymi gierkami/turniejem lub też treningiem, jeśli wybierzesz pakiet sport.

Po zachodzie słońca integrujemy się i możemy brać udział w przygotowanych przez ekipę aktywnościach.

Kilka istotnych informacji

 • Główna część campu trwa od niedzieli 21.04 do czwartku 25.04 włącznie.
 • Jeśli Twoje loty to piątek-piątek (19-26.04), to dzień po przylocie (sobota 20.04) przysługuje Ci dodatkowa sesja treningowa.
 • Jeśli Twoje loty to sobota-sobota (20-27.04), to dzień przed wylotem (piątek 26.04) przysługuje Ci dodatkowa sesja treningowa.

Miasto

Zbąszyń — miasto nad jeziorem

Zbąszyń – malownicze, prawie 800-letnie miasto w Wielkopolsce, założone w 1231 roku. Położone nad rzeką Obrą i jeziorem Błędno.

„Wielki sport w małym mieście” to dewiza, która przyświeca Zbąszyniowi. To tutaj co roku odbywa się Festiwal Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża, a we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata w sportach motorowodnych czy w unihokeju.

W Zbąszyniu oprócz zadbanej architektury zdecydowanym walorem jest przyroda. Rzeka i jezioro nadają swoisty mikroklimat temu miejscu, a zachody słońca są niepowtarzalne i zapierają dech w piersiach.

Sam obiekt, czyli Plaża Łazienki oraz Camping Przy Baszcie, posiadają 10 pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej – 5 na plaży głównej oraz 5 na terenie Campingu.

Więcej o samym Zbąszyniu przeczytasz tutaj.

Plaża

Plaża Łazienki

Na miejskiej Plaży Łazienki znajduje się 5 pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej. Kolejne 3 znajdują się na terenie Campingu Przy Baszcie po drugiej stronie parkowej fosy. Oba miejsca dzieli od siebie trasa 5 minut spacerem.

Boiska są profesjonalnie przygotowane. Cały obiekt plażowy powstawał stopniowo na potrzeby turniejów najwyższej krajowej rangi. Pierwsze zdjęcia sprzed kilkunastu lat pokazują zaledwie 1 kort, jednak teraz Zbąszyń może się pochwalić jednym z największych obiektów plażowych w Polsce.

Pogoda

Pogoda — jak to w Polsce, bywa nieprzewidywalna. W 2018 i 2022 roku mieliśmy ponad 20 stopni przez cały wyjazd, w 2019 i 2021 temperatura potrafiła spaść nawet do kilku stopni w nocy. Nie owijamy w bawełnę — trzeba być przygotowanym na każde warunki — słońce, wiatr, czy nawet deszcz.

Trenujemy zawsze, a na piasku prawie zawsze. W przypadku wyjątkowej ulewy, czy chłodu, zorganizujemy dodatkowe zajęcia w hali, pojedziemy na lokalny basen albo odwiedzimy siłownię i pokażemy Wam zalety przygotowania motorycznego do sezonu.

Grać w plażówkę w Polsce i nie być w Zbąszyniu to jak być w Rzymie i nie widzieć papieża!

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 9 - Proskos
Boiska, boiska, boiska

Ogromny piaszczysty teren, który będzie naszym drugim domem na czas obozu.

Beach Bar

Tuż obok boisk znajdziesz miejsce ze smacznym jedzeniem.

Miasteczko Zbąszyń

Od lat rozwija się w kierunku sportów plażowych i staje się topowym ośrodkiem w kraju.

Jezioro Błędno

Kąpiel po solidnym treningu, rejs łodzią, a może pływanie na SUP?

Plac zabaw

Idealne miejsce dla najmłodszych.

Skatepark

Plaża Łazienki to miejsce łączące wiele sportów.

Boiska

Dziesięć boisk do Twojej dyspozycji

Podczas campu trenujemy na około połowie z nich, reszta pozostaje do Waszej dyspozycji wtedy, kiedy akurat nie masz treningu. Wszystkie są przygotowane profesjonalnie. Siatki są regulowane, a piasek odpowiednio głęboki, spełniający standardy PZPS. Na tych samych boiskach odbywały się w przeszłości Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski, a teraz odbywa się największy w Polsce festiwal siatkówki plażowej — Obłędna Plaża.

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 11 - Proskos

Szczegóły wyjazdu z nami

Atrakcje dodatkowe

Łączymy treningi z dobrą zabawą

Od sezonu 2023 na każdym z obozów organizatorów jest osoba odpowiedzialną za atrakcję pozasportowe. Każdy nasz obóz jest inny, inna też jest grupa. Staramy się, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wolą spędzać czas na odpoczynku, inni szukają wrażeń.

Poniżej kilka przykładów wspólnych aktywności, które realizowaliśmy na dotychczasowych obozach:

 • wieczorne warsztaty taktyczne,
 • ogniska i grille
 • atrakcje wodne
 • impreza kostiumowa
 • gry w mafię i kalambury
 • spikeball
 • flanki
 • pub quiz
 • karaoke
 • impreza taneczna
Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 13 - Proskos

Transport

Bezproblemowy dojazd

Rodzicu!

Zbąszyń jest doskonale skomunikowany, w odległości kilku kilometrów od miasta znajduje się zjazd z autostrady A2. Leży także na trasie kolejowej Berlin – Warszawa, dzięki czemu podróż pociągiem jest krótka i przyjemna. Na terenie campingu znajduje się bezpłatny parking.

Dodatkowo możesz poszukać wspólnego transportu razem z innymi uczestnikami na facebookowej grupie obozowej. Zaproszenie do grupy otrzymasz po rejestracji na obóz.

Rodzice są zobowiązani do przywiezienia nieletniego dziecka na obóz jak i odebrania go w ostatnim dniu.

Noclegi

Ponadczasowy camping

Camping Przy Baszcie znajduje się na terenie parku zbąszyńskiego, który niegdyś, kilkaset lat temu był określany mianem grodu zbąszyńskiego.

Przy wyborze pakietu obozowego możesz wybrać miejsce w domku 3-/4-osobowym z łazienką.

Na terenie campingu znajdują się trzy boiska, plaża, miejsce na grilla i ognisko, kameralne kino, sala konferencyjna, rowery wodne, kajaki, rowery oraz plac zabaw. Wszystkie z wymienionych będą dostępne dla Ciebie w trakcie obozu.

Historia Campingu Przy Baszcie jest długa i o tyle ciekawa, że przez wiele lat domki były zaniedbywane i miejsce świeciło pustką. W 2006 roku znalazły się pod opieką ZCSTiR, który zaczął stopniowo remontować pomieszczenia w domkach. Aktualnie około 90% z nich jest po kapitalnym remoncie. Dzięki systematycznej pracy, w okresie letnim camping bije rekordy popularności wśród wczasowiczów szukających ciszy i spokoju w otoczeniu natury.

Mimo wszystko nie możemy zagwarantować, że domki przypadną do gustu każdemu z Was. Jak sama nazwa wskazuje, są to domki campingowe i standard w nich jest również „campingowy”. Cena za pobyt w domkach jest niska, więc mamy nadzieję, że samodzielnie dostosujecie swoje oczekiwania do standardu, jakiego możecie się spodziewać na miejscu.

Więcej zdjęć domków zobaczysz tutaj: ZOBACZ ZDJĘCIA

Dla osób szukających wyższego standardu polecić możemy Hotel Podzamcze, który znajduje się tuż obok campingu. Wówczas wykupujesz pakiet obozowy bez zakwaterowania i wyżywienia, a hotel rezerwujesz na własną rękę.

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 15 - Proskos
Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 17 - Proskos

Wyżywienie

Przez żołądek do serca

Wyżywienie w formie cateringu dostarcza nam lokalna restauracja z kilkudziesięcioletnią tradycją. Zapewniamy trzy posiłki dziennie, podawane w formie szwedzkiego stołu.
Wśród dań serwowanych podczas każdego z posiłków, znajdą się także opcje wegetariańskie.

Beginner Camp: 14-18.08.2024 - 19 - Proskos

Galeria zdjęć

PROMOCYJNA CENA EARLY BIRD

Wybierz dedykowany pakiet wyjazdowy

Pamiętaj! Niezależnie czy jesteś początkującym plażowiczem/plażowiczką, czy zdobywasz medale na turniejach – każdy pakiet będzie dla Ciebie odpowiedni – dostosuj pakiet do swoich preferencji.

Nowość
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY

Dla zrównoważonych

BALANCE

 • Jednostki treningowe:  5 (jedna dziennie)
 • Turnieje/gry wewnętrzne: 3
 • Wyżywienie: Już od 549 zł!
 • Pakiet obozowicza: Tak
 • Udział w wykładach: Tak
 • Dostęp do boisk i sprzętu: Tak
 • Animacje i zabawy z ekipą: Oczywiście, że tak!
 • Zniżki grupowe: Tak!

1599 zł

1449 zł

Dla zapaleńców

SPORT

 • Jednostki treningowe:  8 
 • Turnieje/gry wewnętrzne: 3
 • Wyżywienie: Już od 549 zł!
 • Pakiet obozowicza: Tak
 • Udział w wykładach: Tak
 • Dostęp do boisk i sprzętu: Tak
 • Animacje i zabawy z ekipą: Oczywiście, że tak!
 • Zniżki grupowe: Tak!

1899 zł

1749 zł

Planujesz wyjazd większą grupą?

Zbierz ekipę i pojedź na obóz jeszcze taniej!
Jak to działa? Do aktualnej promocji dorzucamy zniżkę grupową i tak np. Early Bird + grupa 6 osób to dla Ciebie aż o 450 zł mniej!

Rodzinne wakacje w sportowym wydaniu!

Dla sportowej rodzinki

FAMILY

 • Liczba osób: 2 os. dorosłe (p. Balance) + dzieci
 • Jednostki treningowe:  5 (jedna dziennie)
 • Turnieje/gry wewnętrzne: 4
 • Wyżywienie: Już od 549 zł za osobę (1098 zł w pakiecie)
 • Pakiet obozowicza: Tak
 • Udział w wykładach: Tak
 • Dostęp do boisk i sprzętu: Tak
 • Animacje i zabawy z ekipą: Oczywiście, że tak!
 • Zniżki grupowe: Tak
 • Opieka nad dziećmi w trakcie treningów: TAK (2 dzieci)

3299 zł

3149 zł

Przekaż ideę „beach life” swoim dzieciakom!

Najczęstsze pytania

Zależy nam na tym, by rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz do nas na [email protected], a my wyjaśnimy dokładnie każdy aspekt campu. Będzie nam miło Cię poznać jeszcze przed wspólnym wyjazdem!

Zajrzyj też na dedykowaną stronę, na której umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.