15-23.04.2023

Portugalia

Praia Da Rocha

Wracamy na najlepsze europejskie plaże — już na początku sezonu przywitają Cię gorące piaski portugalskiego wybrzeża!
Skin that glows, guaranteed.
Lokalizacja

Portimão, Portugalia

Pobyt

7 dni  (6 dni treningów na plaży)

Plaża

Praia Da Rocha, Portugalia

Poziom

Wszystkie poziomy zaawansowania (wybierz pakiet dla siebie!)

Cena

Od 1649 zł za osobę

Zapisy

Otwarte

Pakiet Play & Chill już od

1649 zł

Pierwszy raz umożliwiamy treningi we własnym zakresie z wykorzystaniem naszego sprzętu oraz boisk. Zabierz swojego partnera/partnerkę i solidnie przygotujcie się do sezonu plażowego jednocześnie czując atmosferę proskosowego campu!

Zapisz się

Nowość 2023!

Obniżamy ceny nawet o połowę! Wjechał nowy system zniżek Proskos!

Portugalska przygoda

Kiedy w Polsce będzie jeszcze chłodno, a wiosna dopiero będzie się przebijać, Ty będziesz miał/a okazje złapać promienie słońca na przepięknym portugalskim wybrzeżu w uroczej miejscowości Portimao w regionie Algarve.

Praia da Rocha w Portimao jest ikoną na siatkarskiej mapie Portugalii. Marzyliśmy o organizacji obozu siatkówki plażowej w tym miejscu odkąd założyliśmy Proskos. W 2023 roku w końcu mamy taką możliwość, aby zaprosić Cię na jedną z najlepszych plaż do uprawiania beach volleya w Europie.

Wiemy, że kochasz beach volley

Solo, w parze albo w grupie. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z beach volleyem, czy jesteś już wyjadaczem.

Przez tydzień będziesz żył/a siatkówką plażową, a idea beach life stanie Ci się bardzo bliska.

Na campie poznasz osoby zajarane plażówką tak, jak Ty. Przeżyjesz momenty, które potem będziesz wspominać z sentymentem. Z kolei po powrocie z campu wrócisz naładowana/y pozytywną plażową energią i dużą dawką wiedzy, która przyczyni się do wielu zwycięstw w nadchodzącym sezonie.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?

Informacje

Treningi

Oferujemy sesje treningowe w każdy dzień obozu. W formularzu z zapisami na obóz możesz wybrać preferencje, który z elementów chciałbyś/chciałabyś potrenować najbardziej. Weźmiemy to pod uwagę przy rozpisywaniu zajęć.

Treningi odbywają się w małych grupach liczących od 4 do maksymalnie 8 osób. Zazwyczaj liczba osób na jednego trenera na boisku nie przekracza jednak 6. Trener lub trenerka prowadząca zajęcia ma cel podchodzić do osób trenujących w sposób maksymalnie indywidualny.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Treningi na tym obozie są minimalnie dłuższe niż zwykle i trwają od 120 do 150 minut. Każda sesja poprzedzona jest krótkim wykładem teoretycznym. Plan przygotowywany jest przez grono specjalistów i dyskutowany w grupie najlepszych trenerów w kraju. Żadne ćwiczenie nie jest przypadkowe, a cel i słuszność każdego z nich będzie Ci przedstawiona w trakcie zajęć.

Z naszej strony otrzymujesz pełną transparentność – nie mamy przed Tobą plażowych tajemnic. Zachęcamy do dyskusji i zadawania pytań – najlepiej robić to po zajęciach lub w czasie wolnym, gdyż trenując na piasku warto ten czas wykorzystać na pracę.

Zapewnimy Ci

 • Małe grupy treningowe
 • Zajęcia minimum 120 minut na piasku
 • Podział grup według zaawansowania
 • Niezbędny sprzęt

A do tego

 • Wykłady i teoria przed każdym treningiem
 • Analiza potreningowa
 • Indywidualizacja zajęć
 • Transparentność

Trenerzy

Pracowitość, kultura osobista, wyrozumiałość, zaangażowanie i… dobre poczucie humoru. Te wartości cechują naszych trenerów. Większość z nich ma na koncie medale Grand Prix Polski, Eliminacji Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zdarzają się też tacy, którzy mają medale Pucharu Świata.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Każdy z naszych trenerów wkłada mnóstwo serca w to, aby przekazać Ci wiedzę i abyś stał/a się lepszym siatkarzem lub siatkarką, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Ekipa trenerska na obóz w Portugalii:

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Janek

Jan Krasiński

Na polskich plażach nieprzerwanie od 15 lat i z każdym rokiem jest święcie przekonany, że największe sukcesy dopiero przed nim. Nigdy nie przyjmie do wiadomości, że Norwegowie zdominowali światowe plaże bardziej niż wielki duet Ricardo/Emanuel.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Łysolek

Mateusz Zięba

Medalista Grand Prix Polski i Grand Prix Australii w siatkówce plażowej. Uczestnik międzynarodowych turniejów Beach Pro Tour. Trener Proskos od 2017 roku.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Szczechu

Marcin Szczechowicz

Jedyny w Polsce trener z licencją międzynarodowej federacji FIVB, medalista Grand Prix Polski, założyciel Proskos.

Pakiet Play & Chill już od

1649 zł

Pierwszy raz umożliwiamy treningi we własnym zakresie z wykorzystaniem naszego sprzętu oraz boisk. Zabierz swojego partnera/partnerkę i solidnie przygotujcie się do sezonu plażowego jednocześnie czując atmosferę proskosowego campu!

Zapisz się

Nowość 2023!

Obniżamy ceny nawet o połowę! Wjechał nowy system zniżek Proskos!

Harmonogram

Nie będzie nudy

Dokładny harmonogram campu zostanie zaprezentowany po zamknięciu zapisów, jednak możemy Ci dać obraz tego, jak to mniej więcej będzie wyglądało.

Co drugi poranek będziemy rozpoczynać od stretchingu/jogi na plaży.

W każdy dzień obozowy odbędzie przynajmniej jedna sesja treningowa około godziny 9:00 (w zależności od pakietu) poprzedzona 30-minutowym wykładem teoretyczno-praktycznym.

Następnie każda i każdy z Was będzie miał przerwę na lunch przed popołudniowymi gierkami/turniejem.

Gdy zajdzie słońce będziemy spotykać się wspólnie na plaży i integrować, grając w gry i biorąc udział w przygotowanych przez ekipę aktywnościach.

Kilka istotnych informacji

 • główna część campu trwa od poniedziałku 17.04 do piątku 21.04 włącznie
 • jeśli Twoje loty to sobota-sobota (15-22.04), to dzień po przylocie, a więc w niedzielę 16.04 przysługuje Ci dodatkowa sesja treningowa oraz dowolność w korzystaniu z boisk i sprzętu — będziemy tam dla Ciebie
 • jeśli Twoje loty to niedziela-niedziela, to dzień przed wylotem do domu, czyli w sobotę 22.04 przysługuje Ci dodatkowa sesja treningowa oraz dowolność w korzystaniu z boisk i sprzętu — będziemy tam dla Ciebie

Jedno całe popołudnie — najprawdopodobniej środa lub czwartek, będzie wolne od zorganizowanego turnieju, czy gierek i wówczas będzie czas na zwiedzanie okolicznych plaż we własnym zakresie. Oczywiście, jeśli wciąż będziesz wolał/a zostać i pograć — nie ma sprawy — boiska będą dostępne.

W ciągu dnia miłośnicy wody i fal również znajdą chwilę, aby uraczyć się oceaniczną kąpielą, czy też spróbować swoich sił w surfingu, czy innych sportach wodnych.

Miasto

Portimão — historia pisana piaskiem

Portimao to 50-tysięczne miasteczko położone w regionie Algarve, na południu Portugalii. Region Algarve słynie z jednych z najpiękniejszych plaż Europy i bogaty jest w wiele ciekawych zabytków oraz tras do pieszych wędrówek, które zapewniają piękne widoki.

Na miejscu będziesz miał/a duży wybór hoteli, restauracji i barów. Do okolicznych, bardziej dzikich plaż dojedziesz różnymi środkami komunikacji w kilka minut, więc spokojnie uda Ci się połączyć camp ze zwiedzaniem.

Na jednym z blogów turystycznych, czytamy, że do atutów miasta można zaliczyć również to, że ceny są tu zwykle odrobinę tańsze, niż w miasteczkach położonych tuż obok najbardziej znanych plaż.

Plaża

Najszersza linia brzegowa Portugalii

A może by tak zagrać na jednej z najszerszych i najbardziej ikonicznych plaż w Europie? Taką renomą cieszy się właśnie Praia da Rocha w miejscowości Portimao. Otoczona jest z obu stron klifami, a w samym sercu pomieści kilkadziesiąt boisk, goszcząc tysiące plażowiczów z kilkunastu krajów przez dwa miesiące. Praia da Rocha to must see albo inaczej — must play — na plażowej mapie Europy. Słynie z ciekawych formacji skalnych, które wznoszą się zarówno na brzegu, jak i bezpośrednio w oceanie. Sama plaża jest piaszczysta i bardzo długa. Działa przy niej sporo najróżniejszych kawiarenek i barów. W jej bliskim sąsiedztwem znajdziesz też sporo hoteli, które będą dobrym wyborem, jeśli szukasz noclegu bezpośrednio przy plaży.

Pogoda

Według prognoz możemy spodziewać się aż 7 słonecznych godzin w ciągu dnia. Temperatura w kwietniu w Portugalii waha się od 15 do 22 stopni. Dla osób lubiących wodę i sporty wodne, zachęcająca może być temperatura oceanu, która wynosi około 17-19 stopni.

Więcej o pogodzie poczytasz tutaj: Portimao, Portugal – Average Annual Weather – Holiday Weather (holiday-weather.com)

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Boiska, boiska, boiska

Ogromny piaszczysty teren, który będzie naszym drugim domem na czas obozu.

Knajpki i restauracje i lokalne jedzonko

Kuchnia tak smaczna, że rozważamy dodatkowy obóz kulinarny.

Miasteczko Portimao

Pełne portugalskiej kultury, urocze miasteczko, z którego trudno wyjechać.

Wody Atlantyku

Kąpiel po solidnym treningu, dodatkowy surfing, czy może nurkowanie?

Niezbadane klify i jaskinie

Eksploruj, zwiedzaj i odkrywaj piękno portugalskiej przyrody.

Boiska

Do Twojej dyspozycji

Dzięki podjęciu współpracy z Deep Dish Academy możesz być spokojny/a o jakość i przygotowanie boisk. Do naszej dyspozycji będzie 5 z kilkudziesięciu kortów, na których będziemy szlifować Twoje siatkarskie umiejętności.

Boiska będą dostępne dla Ciebie na treningi, jak i luźne gierki oraz turnieje obozowe, przez cały czas trwania campu.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Szczegóły wyjazdu z nami

Kliknij i sprawdź

Noclegi

Wybierz dogodne miejsce dla siebie i poczuj się komfortowo

Dajemy Ci pełną swobodę i nie narzucamy zakwaterowania wybranego przez nas. Zamiast tego we współpracy z zaprzyjaźnionymi hotelami przygotowaliśmy dla Ciebie zniżki na noclegi i pobyt w Portimao.

Jeśli te nie przypadną Ci do gustu, bez problemu znajdziesz wiele innych opcji noclegowych — od topowych hoteli z widokiem na ocean, przez te bardziej kameralne, aż do tańszych miejscówek trochę dalej od plaży. Gwarantujemy, że każda uczestniczka i każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Co ważne — od Twoich rezerwacji z poniższymi kodami nie pobieramy żadnej prowizji ani wynagrodzenia. Dla Twojej wygody porozumieliśmy się z kilkoma hotelami, o których słyszeliśmy dobre opinie i wynegocjowaliśmy korzystniejsze warunki dla każdego uczestnika.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Opcja 1 – rekomendowana

Korzystasz z rabatów Proskos w wybranych hotelach

Z topowych hoteli polecamy Turim Presidente Hotel

Przy rezerwacji możesz użyć kodu: TURIMCLUB — kod obniża cenę o 10% w stosunku do standardowej.


Ze zniżką Proskos otrzymujesz też super deal na apartamenty Home – Apartamentos Jardins da Rocha, w odległości zaledwie 5 min spacerem od plaży.

Po zniżce cena to 70 EUR za noc za apartament 4-osobowy (17,5 EUR za osobę za noc) lub 55 EUR za 3-osobowe studio (18,5 EUR za osobę za noc). Apartamenty posiadają aneks kuchenny.

Szczegółową ofertę Apartamentos Jardins da Rocha zobaczysz tutaj i pod tym samym linkiem dokonasz rezerwacji.

Pamiętaj, aby wpisać zniżkę PROSKOS23 w wiadomości przy bookowaniu. Jeśli masz pytania dotyczące apartamentów — możesz też napisać maila do przedstawiciela apartamentów — Rafaela (po angielsku): [email protected]

Opcja 2 – samodzielne poszukiwania

Śpisz gdzie chcesz i jak chcesz

Znajdź dogodny dla siebie nocleg i dopasuj go do swojego budżetu. Centrum miasta znajduje się bezpośrednio przy plaży, a miejsc noclegowych jest pod dostatkiem. Nie musisz wynajmować samochodu, ponieważ wszędzie bez problemu dojdziesz pieszo.


Jeśli już się zapisałeś na camp i potrzebujesz pomocy przy rezerwacji hotelu bądź apartamentu — napisz do nas maila na [email protected].

Loty

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Bezpośrednie tanie loty

Harmonogram campu został ustalony tak, by umożliwić Ci przedostanie się do Portugalii w najkorzystniejszy możliwy sposób, a więc z pomocą tanich linii lotniczych.

Najbliższe lotnisko to port lotniczy w Faro, oddalone o około godzinę drogi od Portimao. Znajdziesz tanie, bezpośrednie loty z Warszawy (w niedziele) oraz Berlina (soboty).

Na ten moment można dostać bilet za około 600 zł w dwie strony, jednak jak to z tanimi liniami bywa — cena może skakać w jedną i drugą stronę. Sprawdź wyszukiwarki takie jak Scyscanner i Kiwi lub przejdź od razu na stronę przewoźników: Easy Jet / Ryainair.


Drugim dostępnym lotniskiem jest Lizbona, oddalona o około trzy godziny drogi od miejsca campu, co też jest niezłym wyborem, jeśli akurat cena biletu lotniczego będzie korzystna dla Ciebie.

Z pewnością tanio dolecisz do Faro czy Lizbony również z innych miast w Polsce poza Warszawą, jednak musisz wówczas uwzględnić przesiadkę na przykład w Londynie lub Amsterdamie.

Transfer

Sprawny dojazd na miejsce obozu

Lotnisko znajduje się około godziny drogi z Portimao. Możesz wybrać jedną z trzech rekomendowanych przez nas opcji transferu lub zdecydować się na opcję budżetową, czyli przyjazd pociągiem z Faro. Z lotniska jeżdżą autobusy do centrum Faro, a następnie koleją przemieścisz się do Portimao. Bilet kolejowy kosztuje około 7 EUR.

Pozostałe opcje:

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Wyżywienie

Przez żołądek do serca

Portugalska kuchnia charakteryzuje się różnorodnością i wyrazistym smakiem, ale również prostotą. W potrawach z pewnością wyczujesz połączenie kultur arabskich, indyjskich, czy afrykańskich, które w połączeniu z portugalskim winem na przykład Porto lub Madeira wydobędą pełnię smaku ze świeżych składników. Ryby i owoce morza przygotowane przez lokalnych restauratorów zapadną Ci w pamięć do końca życia i sprawią, że będziesz chciał wrócić w te słoneczne rejony. Koniecznie spróbuj popularnych potraw, takich jak „bacalhau” (solony dorsz), „cozido à portuguesa” (portugalski bigos) i „pastel de nata” (cukiernicze ciasteczka z kremem).

Portimao to miasteczko turystyczne, tak więc ciekawych miejsc ze smaczną kuchnią nie brakuje. Znajdziesz je zarówno w mieście, jak i również przy samej plaży, tak więc szansa na poranną kawę z widokiem na ocean jest więcej niż spora. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu euro za posiłek w zależności od upodobań.

Dla osób wybierających apartamenty jako opcję zakwaterowania polecamy skorzystać z lokalnych produktów i spróbowanie własnych sił w dostępnej w mieszkaniach kuchni – może być równie smacznie, a kilka euro zawsze zostanie w kieszeni.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Covid-19

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Bezproblemowa podróż

Od 1 lipca 2022 r. w podróży do Portugalii nie trzeba okazywać ani certyfikatów szczepienia/ozdrowienia, ani negatywnych wyników testów.

W Portugalii kontynentalnej maseczki ochronne są obowiązkowe dla osób od 6 lat w środkach transportu publicznego, taksówkach i innych przewozach pasażerskich (również na dworcach czy stacjach metra) oraz w placówkach medycznych i domach opieki.

Aktualnie nie ma żadnych przeciwwskazań czy zaleceń przy wlocie do Portugalii.

Zapłać mniej za swoje wspomnienia. Nowe zniżki aż do -50%!

W tym roku po raz pierwszy wprowadzamy obszerny system zniżek, z którego możesz skorzystać przed zakupem udziału w obozie. Cena już nigdy nie będzie dla Ciebie przeszkodą!

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

To jeszcze nie koniec

Atrakcje

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Jeśli plażówka to dla Ciebie za mało lub jesteś po prostu ciekawy okolicy — warto rozważyć wynajęcie auta bądź wykupienie zorganizowanej wycieczki.

Zebraliśmy dla Ciebie pomysły w kilku punktach:

 • W Portimao jest kilka biur, które oferują takie one-day tripy np. po okolicznych klifach i jaskiniach.
 • W kilku miejscach można wypożyczyć auto i jeśli akurat jest wolne popołudnie albo chcesz zrobić sobie przerwę od grania w turnieju — śmiało bierz furę i pojedź w jedną lub drugą stronę wybrzeża, widoków na pewno nie pożałujesz.
 • Spacer na okoliczne dzikie plaże też jest dobrą opcją na relaks.
 • Jeśli jesteś fanem sportów wodnych, na miejscu znajdziesz wypożyczalnie desek do surfingu czy też SUP (stand up paddle).

Na koniec: pamiętaj, że w pakiecie obozowym masz również wieczorne integracje i animacje przygotowane przez naszą ekipę.

Zestaw startowy

W zestawie startowym otrzymasz od nas pamiątkową koszulkę plażową, przygotowaną specjalnie z okazji campu.

Dodatkowo oprócz rzeczy zapewnionych w poszczególnych pakietach obozowych zapewniany również małe gadżety od nas i naszych partnerów.

Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023
Obozy Proskos - 15 stycznia, 2023

Rabaty 2023

Nowością u nas są zniżki grupowe. Zbierz ekipę i pojedź na obóz taniej. Więcej o zniżkach grupowych przeczytasz tutaj: https://obozy.proskos.com/znizki

Oprócz tego, przez pierwsze tygodnie zapisów oferujemy rabat early bird -500 zł.

Dodatkowe bonusy możesz znaleźć też na stronach naszych partnerów.

Nowość 2023!

Obniżamy ceny nawet o połowę! Wjechał nowy system zniżek Proskos!

Galeria zdjęć

PROMOCYJNA CENA

Wybierz dedykowany pakiet wyjazdowy

Dla samodzielnych

Play & Chill

Inaczej nazywany też pakietem Travel. Idealny wybór dla osób, które chcą pojechać z nami w super miejsca i jednocześnie skupić się na dobrej zabawie i wypoczynku lub treningu we własnym zakresie. Dzięki turniejom nadal pozostaniesz w dobrej formie i doświadczysz dodatkowych emocji. Mniej siatkówki, więcej wolnego czasu, więcej swobody, tyle samo wspaniałej zabawy i atrakcji! Co dostajesz w pakiecie?

 

 • Jednostki treningowe:  0
 • Turnieje: 4
 • Pakiet obozowicza: Tak
 • Udział w wykładach: Tak
 • Dostęp do boisk i sprzętu: Tak
 • Animacje i zabawy z ekipą: Oczywiście, że tak!

1649 zł

Dla zrównoważonych

Fit

Podstawowy pakiet obejmujący jeden trening plażówki dziennie i udział we wszystkich turniejach. Sprawdzony model, który wykorzystywaliśmy na większości dotychczasowych campów. Solidnie przetrenujesz, ale na pewno wystarczy Ci sił na turnieje i pozostałe atrakcje. Połączenie siatkówki i wypoczynku miło spędzony czas, z którego wyniesiesz masę nowych umiejętności plażowych.

 

 • Jednostki treningowe:  6 (jedna dziennie)
 • Turnieje: 4
 • Pakiet obozowicza: Tak
 • Udział w wykładach: Tak
 • Dostęp do boisk i sprzętu: Tak
 • Animacje i zabawy z ekipą: Oczywiście, że tak!

2449 zł

Dla zapaleńców

Sport

Wersja dla najbardziej zajaranych siatkarskich wariatów. Dwa treningi dziennie, a do tego turnieje. Pakiet, dedykowany tym, którzy chcą się jak najwięcej nauczyć i wykorzystać ten czas  najbardziej plażowo jak tylko się da. Spokojnie, dasz radę, wszystko dostosujemy do Twoich możliwości. Udział w turniejach i atrakcjach jest opcjonalny, tylko kto chciałby z nich rezygnować?

 

 • Jednostki treningowe:  9 
 • Turnieje: 4
 • Pakiet obozowicza: Tak
 • Udział w wykładach: Tak
 • Dostęp do boisk i sprzętu: Tak
 • Animacje i zabawy z ekipą: Oczywiście, że tak!

2749 zł

Najczęstsze pytania

Zależy nam na tym, by rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Jeżeli cokolwiek sprawia, że nie jesteś przekonany/a do udziału w naszym wyjeździe — napisz do nas i daj nam znać, a my wyjaśnimy dokładnie każdy aspekt campu, którego nie uwzględniliśmy na stronie. Zajrzyj też na dedykowaną stronę, na której umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Twórz plażową przyszłość

W razie jakichkolwiek pytań odezwij się do nas na [email protected], a my udzielimy Ci odpowiedzi i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 🙂